Szanowny Kliencie,

zanim dokonasz zakupu w naszym sklepie stacjonarnym lub internetowym, zachęcamy Cię do zapoznania się z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej prawem związanym ze zwrotem towarów medycznych.

 

Przedstawione poniżej informacje w klarowny sposób wyjaśniają w jakich przypadkach towar medyczny może zostać zwrócony, a w jakich nie jest to możliwe. Wierzmy, że dzięki pozyskanym informacjom realizacja zwrotów będzie przebiegać jeszcze sprawniej, co przyczyni się do Twojego większego zadowolenia ze współpracy z firmą ORTO-FAN®.

Z poważaniem!

Michał Zdybel wraz z Zespołem

 

POLITYKA ZWROTÓW zakupionego towaru - co warto wiedzieć?

ORTO-FAN® jest firmą, która współpracuje wyłącznie z przedsiębiorcami oferującymi usługi ortodontyczne. Naszymi klientami nie są osoby fizyczne, nasz asortyment to w znaczącej większości wyroby medyczne.


W związku z tym Klientów nie obowiązuje prawo do 14 dniowego zwrotu towaru bez podania przyczyny. Taka możliwość dotyczy wyłącznie sprzedaży konsumenckiej, a więc znajduje zastosowanie tylko do sprzedaży osobie fizycznej, która dokonuje zakupu w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą.

 

Zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 roku Prawo farmaceutyczne (Dz. U. nr 126, poz. 1381 z późn. zm.) produkty lecznicze i wyroby medyczne nie podlegają zwrotowi.

 

Zgodnie z powyższą Ustawą, wyroby medyczne można reklamować tylko i wyłącznie w dwóch przypadkach - jeśli produkt leczniczy lub wyrób medyczny posiada:

  • wadę jakościową ujawnioną i zgłoszoną nie później niż w dniu dostawy.
  • został niewłaściwie wydany (na przykład za niewłaściwą odpłatnością, w innej dawce lub postaci).

 

Przed przystąpieniem do procesu reklamacji produktów prosimy o zapoznanie się i wypełnienie formularzy reklamacyjnych zgodnie z zaleceniami.

  • Formularz reklamacyjny na materiały i narzędzia ortodontyczne - POBIERZ
    (nie dot. produktów RMO oraz aparatów elastycznych) ***
  • Formularz reklamacyjny RMO 1 (obowiązkowy) - POBIERZ
  • Formularz reklamacyjny RMO 2 (obowiązkowy) - POBIERZ

 

*** Uszkodzenia mechaniczne aparatów elastycznych nie podlegają reklamacji - w takich przypadkach przysłane aparaty będą odsyłane do nadawcy na jego koszt).

 

WAŻNE:

Produkty reklamowane bez wypełnionych formularzy gwarancyjnych oraz/lub nie zostały poddane sterylizacji będą zwracane do Klienta na jego koszt.

 

Jeśli pojawią się dodatkowe pytania zachęcamy do kontaktu z naszym Zespołem - chętnie odpowiemy na wszelkie pytanie i wyjaśnimy powstałe wątpliwości.

 
 

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami w naszej ofercie oraz promocjami w Twoim regionie.
Kontakt
ORTO-FAN®
ul. Jagiellońska 66
03-468 Warszawa
pn. - pt. 9.00 - 17.00
Skontaktuj się z nami
Składanie zamówień
sprzedaz@ortofan.pl
tel./ fax (22) 818 97 99
tel./ fax (22) 618 30 50
O nas
Projekt i realizacja Xseox Marketing
Copyright © 2022 – 2024 All Rights Reserved
phone-handset

Dostęp do zawartości serwisu jest możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny oraz przedstawicieli podmiotów wykonujących działalność leczniczą lub zajmujących się obrotem wyrobami medycznymi. Oświadczam, że jestem osobą wykonującą zawód medyczny lub prowadzę obrót wyrobami medycznymi. 

Close Popup
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram